Nawigacja

Aktualności

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie na XII Warszawskim Konwencie Gier Strategicznych „Grenadier” – Warszawa, 27–28 maja 2017

W miniony weekend, 27–28 maja br. w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej odbyła się XII edycja Warszawskiego Konwentu Gier Strategicznych „Grenadier”.

GRENADIER to coroczne święto miłośników gier strategicznych i historii wojskowości. Dwa dni turniejów, pokazów sprzętu wojskowego, gier strategiczno-historycznych, wystaw, prelekcji, warsztatów plastycznych dla dzieci i całych rodzin, inscenizacji wydarzeń historycznych, filmów. To konkursy dla widzów i uczestniczących w Konwencie rekonstruktorów i graczy z całej Polski. To prawdziwe, namacalne spotkanie z historią, tradycją. To refleksja nad naszymi dziejami, hołd dla naszych bohaterów, ale i pokojowe przesłanie dla przyszłości.

Instytut Pamięci Narodowej od lat jest partnerem konwentu „Grenadier”. W tym roku na stoisku Oddziału IPN w Warszawie wspólnie z edukatorami z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej (Edytą Gulą, Ewą Dyngosz i Marcinem Łaszcyńskim) można było zagrać w gry planszowe IPN: „Polak Mały” i „Wojenna odyseja Antka Srebrnego”. Gry cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 

WSTĘP WOLNY

 

do góry