Nawigacja

Aktualności

Ogólnopolski Turniej Debat Historycznych - zgłoszenia do 30 listopada 2017

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie zaprasza uczniów szkół licealnych do udziału w Turnieju Debat Historycznych IPN.

Ogólnopolski Turniej Debat Historycznych to projekt edukacyjny wykorzystujący formę debaty oksfordzkiej w edukacji historycznej. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poszerzają i pogłębiają wiedzę historyczną na temat ważnych problemów związanych z historią Polski XX wieku.  

Dzięki metodzie debaty oksfordzkiej mają możliwość nauczyć się: patrzeć na zagadnienia z wielu stron, samodzielnie myśleć, budować spójną i logiczną argumentację, występować publicznie, słuchać innych, brać odpowiedzialność za swoje słowa oraz szanować swoich rozmówców.

Wszystkie informacje o projekcie (m.in. zasady uczestnictwa, materiały szkoleniowe, przykłady tez debat historycznych) dostępne są na stronie projektu: www.pamiec.pl/debaty. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem projektu dostępnym na stronie.

Zainteresowanych uczniów z m. st. Warszawy oraz województwa mazowieckiego prosimy o zgłaszanie szkół w terminie do 30 listopada 2017 r. regionalnemu koordynatorowi projektu dr Annie Marii Adamus (22 860 70 51; annamaria.adamus@ipn.gov.pl).

Regionalny Turniej Debat Historycznych odbędzie się w marcu 2018 r. Zwycięzcy turniejów regionalnych spotkają się w czerwcu 2018 r. na ogólnopolskim turnieju finałowym. W przypadku ewentualnych pytań oraz bliższych informacji, prosimy o kontakt z koordynatorem.

do góry