Nawigacja

Aktualności

Akcja „PACZKA DLA KOMBATANTA NA KRESACH – 4–15 grudnia 2017

Wiele lat z czarnych kart historii spowodowało, że tysiące Polaków trafiło poza wschodnie granice naszego kraju. Są to osoby, które przez walkę poświęcały swoje życie, młodość i rodziny w imię ojczyzny, broniły jej, by następnie niesprawiedliwie doświadczyć samotności.

W związku z tym stowarzyszenie „Odra-Niemen” podjęło się organizacji akcji pod nazwą „PACZKA DLA KOMBATANTA NA KRESACH”, która ma na celu pomoc byłym żołnierzom z Kresów Wschodnich, by w ten sposób udzielić im wsparcia oraz wyrazić ogromną wdzięczność bohaterom za ich oddanie i heroiczną walkę. Wydarzenie współtworzy Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, które gorąco zachęca do zaangażowania się w kolejną edycję akcji.

Instytut Pamięci Narodowej jest partnerem akcji.

Akcja opiera się na gromadzeniu przygotowywanych przez ludzi dobrej woli paczek dla byłych żołnierzy. Najpotrzebniejszymi produktami są tu przede wszystkim: cukier, konserwy mięsne lub rybne, ryż, kasza, makarony, herbata w torebkach oraz sypana, a także warzywa i owoce w puszcze, kawa rozpuszczalna i sypana oraz słodkości . Ponadto wspaniałym gestem jest dołączenie do paczki kartki świątecznej z życzeniami, która z pewnością sprawi ogromną radość każdemu obdarowywanemu.

Dajmy kombatantom poczuć, że nie są sami i mogą liczyć na nasze wsparcie! Dobro, które od nas wypłynie, przyniesie wiele bezcennego szczęścia naszym rodakom. Paczki można składać w budynku Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, przy ulicy Krakowskie Przedmieście 24,  w pokoju 204 . Dyżury przyjmowania paczek odbywają się w godzinach od 10.00 do 18.00.

Kontakt do koordynatora :

Paulina Kargul

518415351

paulinakargulnzs@gmail.com

 

do góry