Nawigacja

Aktualności

Szkolenie dla uczniów z województwa mazowieckiego biorących udział w Regionalnym Turnieju Debat Historycznych IPN – Warszawa, 10 lutego 2018

W sobotę 10 lutego Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie przeprowadziło szkolenie dla uczniów z województwa mazowieckiego biorących udział w Regionalnym Turnieju Debat Historycznych IPN. Warsztaty odbyły się w sali konferencyjnej Budynku Intraco w Warszawie.

Szkolenie dla zgłoszonych zespołów i ich opiekunów z województwa mazowieckiego przeprowadzili: Piotr Matuszewski dyplomowany nauczyciel filozofii i opiekun Koła Debat Oksfordzkich z V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie oraz dr Anna Maria Adamus, Ewa Dyngosz, dr Dariusz Gałaszewski i Marcin Łaszczyński z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie.

W czasie spotkania uczestnicy wysłuchali wykładów na temat idei debat oksfordzkich i zasad Turnieju Debat Historycznych IPN, obejrzeli filmowy materiał szkoleniowy przygotowany przez pracowników Biura Edukacji Narodowej IPN, a także wzięli udział w szkoleniowej debacie oksfordzkiej.

Uczniowie i ich opiekunowie otrzymali materiały szkoleniowe oraz publikacje przygotowane przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Mazowiecki Turniej Debat Historycznych odbędzie się 9 marca 2018 r. Zwycięzcy turniejów regionalnych spotkają się w czerwcu 2018 r. na ogólnopolskim turnieju finałowym

Informacji na temat debat udziela: dr Anna Maria Adamus (0-22) 860 70 51; annamaria.adamus@ipn.gov.pl

 

Ogólnopolski Turniej Debat Historycznych to projekt edukacyjny wykorzystujący formę debaty oksfordzkiej w edukacji historycznej. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poszerzają i pogłębiają wiedzę historyczną na temat ważnych problemów związanych z historią Polski XX wieku.  

Dzięki metodzie debaty oksfordzkiej mają możliwość nauczyć się: patrzeć na zagadnienia z wielu stron, samodzielnie myśleć, budować spójną i logiczną argumentację, występować publicznie, słuchać innych, brać odpowiedzialność za swoje słowa oraz szanować swoich rozmówców.

Wszystkie informacje o projekcie (m.in. zasady uczestnictwa, materiały szkoleniowe, przykłady tez debat historycznych) dostępne są na stronie projektu: www.pamiec.pl/debaty. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem projektu dostępnym na stronie.

 

do góry