Nawigacja

Aktualności

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie na XIII Warszawskim Konwencie Gier Strategicznych Grenadier – Warszawa, 26–27 maja 2018

W miniony weekend 26–27 maja br. w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej odbyła się XIII edycja Warszawskiego Konwentu Gier Strategicznych Grenadier.

GRENADIER to coroczne święto miłośników gier strategicznych i historii wojskowości. Dwa dni turniejów, pokazów sprzętu wojskowego, gier strategiczno-historycznych, wystaw, prelekcji, warsztatów plastycznych dla dzieci i całych rodzin, inscenizacji wydarzeń historycznych, filmów. To konkursy dla widzów i uczestniczących w Konwencie rekonstruktorów i graczy z całej Polski. To prawdziwe, namacalne spotkanie z historią, tradycją. To refleksja nad naszymi dziejami, hołd dla naszych bohaterów, ale i pokojowe przesłanie dla przyszłości.

Instytut Pamięci Narodowej od lat jest partnerem konwentu „Grenadier”. W tym roku na stoisku Oddziału IPN w Warszawie wspólnie z edukatorami z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej (Edytą Gulą, Ewą Dyngosz i Marcinem Łaszczyńskim) można było zagrać w gry planszowe IPN, układać puzzle, a także czytać komiksy historyczne i biuletyny IPN.

do góry