Nawigacja

Aktualności

Warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej – Warszawa–Rembertów, 22 maja 2018

We wtorek 22 maja br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 189 w Rembertowie wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez edukatorów z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie.

Ewa Dyngosz przeprowadziła warsztaty pt. „Historia pewnej niedźwiedzicy, czyli dzieje Baśki Murmańskiej”. Prawdziwa i barwna historia Baśki Murmańskiej służy do przybliżenia historii Polski z okresu odzyskiwania niepodległości w 1918 roku. W trakcie zajęć uczniowie sami wcielili się w rolę bohaterki i tak jak ona przeżywali wydarzenia związane z pobytem w Rosji, powrotem do Polski, a także defiladą przed marszałkiem Józefem Piłsudskim.

Natomiast Edyta Gula za pomocą wydanych przez IPN pomocy edukacyjnych takich jak: puzzle, kolorowanki, książeczka i film z serii „Polskie symbole narodowe” oraz gra „Polak mały zachęcała dzieci do postrzegania historii jako interesującego i naturalnego elementu otaczającego świata. Najmłodsi poprzez wspólną zabawę poznali polskie symbole narodowe: flagę, godło i słowa hymnu.

Zapraszamy do udziału.

Informacje i zgłoszenia:

Ewa Dyngosz, tel. (22) 860 70 52, e-mail: ewa.dyngosz@ipn.gov.pl

do góry