Nawigacja

Aktualności

Mazowiecki Turniej Debat Historycznych – zgłoszenia przyjmujemy do 30 listopada 2018

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie po raz czwarty zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego do udziału w Mazowieckim Turnieju Debat Historycznych.

Jest on częścią ogólnopolskiego projektu międzyszkolnych turniejów debat historycznych, których finałem będzie Turniej Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Debata oksfordzka jest aktywizującą metodą dydaktyczną, dzięki której młodzież poszerza i pogłębiania wiedzę historyczną. Tezy debat wykorzystywanych podczas Turnieju dotyczą zagadnień z najnowszej historii Polski. Udział w projekcie to również przygotowanie młodzieży  do aktywnego udziału w życiu publicznym, a także przekonanie uczestników, że logika argumentacji w debacie może być doskonałą rozrywką intelektualną. Dzięki metodzie debaty uczestnicy projektu mają możliwość nauczyć się patrzeć na zagadnienia z wielu perspektyw, samodzielnie myśleć, budować spójną i logiczną argumentację, występować publicznie, słuchać innych, brać odpowiedzialność za swoje słowa oraz szanować swoich rozmówców.  

Uczestnikom zapewniamy merytoryczne i techniczne szkolenia dla nauczycieli i młodzieży.

Szkoły chętne do wzięcia udziału w mazowieckim konkursie prosimy o zgłoszenia na adres annamaria.adamus@ipn.gov.pl lub ewa.dyngosz@ipn.gov.pl do 30 listopada 2018 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie. Regionalni koordynatorzy: dr Anna Maria Adamus (0-22 860 70 51) oraz Ewa Dyngosz (0-22 860 70 52) odpowiedzą na Państwa pytania.

Informacje o projekcie i materiały do pobrania

 

do góry