Nawigacja

1wrzesnia39.pl

przejdź do portalu

Konkursy historyczne

IV ogólnopolski konkurs historyczny „Na drodze ku wolności – społeczeństwo polskie w latach 80. XX w. Doświadczenia świadka historii” – Warszawa, 31 marca 2009

IV ogólnopolski konkurs historyczny

„Na drodze ku wolności – społeczeństwo polskie w latach 80. XX w.
Doświadczenia świadka historii”


protokół finałowy

W dniu 31 marca został przeprowadzony III etap – finał IV ogólnopolskiego konkursu historycznego „Na drodze ku wolności – społeczeństwo polskie w latach 80. XX w. Doświadczenia świadka historii”. W III etapie konkursu znalazło się 61 finalistów, z czego do prezentacji prac przystąpiło 60 osób; 32 uczniów na poziomie gimnazjalnym i 28 – na poziomie ponadgimnazjalnym. 

Uczniowie dokonywali prezentacji prac przed ośmioma zespołami egzaminacyjnymi, wyłonionymi z komisji konkursowej:

Poziom gimnazjalny
Zespół 1: Dorota Ciaciek, Paweł Kowalski, Sylwia Krzyżanowska
Zespół 2: Kornelia Banaś, Iwona Łabanowska, Leszek Rysak
Zespół 3: Magdalena Bliźniak, Monika Koszyńska, Bartosz Kuświk
Zespół 4: Michał Durakiewicz, Elżbieta Jakimek-Zapart, Alicja Wróblewska

Poziom ponadgimnazjalny
Zespół 5: Zenon Fajger, Artur Górecki, Konrad Rokicki
Zespół 6: Andrzej Muczyński, Monika Wojtaś, Andrzej Zawistowski
Zespół 7: Renata Krakowska, Katarzyna Rembacka, Norbert Wójtowicz
Zespół 8: Wiesława Młynarczyk, Tadeusz Ruzikowski, Izabela Rychert


WYNIKI NA POZIOMIE GIMNAZJALNYM


LAUREACI

  • 1. Tomasz Korandy (punkty: 12) 
    Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach
    opiekun Helga Bartnik 
  • 2. Marta Stolarczyk (punkty: 11,733)
    Gimnazjum Nr 16 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Szczecinie
    opiekun Andrzej Lindner 
  • 3. Piotr Skotnicki (punkty: 11,533)
    Gimnazjum nr 1 im. J. Długosza w Sandomierzu
    opiekun Henryka Kwiatkowska 

FINALIŚCI

  • 4. Joanna Namiotko (punkty: 11,049)
    Społeczne Gimnazjum Językowe LTO w Lęborku
    opiekun Joanna Schodzińska 
  • 5. Paulina Brudnicka (punkty: 10,666) 
    Publiczne Gimnazjum w Wilczycach
    opiekun Hanna Banaszczyk 
  • 6. Marta Cykowiak (punkty: 10,532)
    Gimnazjum nr 1 im. Stefana Wyszyńskiego w Luboniu
    opiekun Anita Plumińska-Mieloch 
  • 7. Magdalena Góra (punkty: 10,416) 
    Gimnazjum nr 1 im. J. Długosza w Sandomierzu
    opiekun Ewa Szeloch 
  • 8. Ewelina Gardocka (punkty: 10,366)
    Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Stawiskach
    opiekun Krystyna Gąsiewska 
  • 9. Iwona Zagała (punkty: 10,033)
    Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach
    opiekun Celina Wrońska 
  • 10. Mari Minasyan (punkty: 10,032)
    Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku Zdroju
    opiekun Przemysław Nowak

POZOSTALI  UCZESTNICY  FINAŁU  WG  ZAJĘTYCH MIEJSC

  • 11. Agnieszka Kornecka (punkty: 9,966)
    Gimnazjum nr 16 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Szczecinie
    opiekun Andrzej Lindner 
  • 12. Maria Nowacka (punkty: 9,649)
    Gimnazjum nr 1 im. Stefana Wyszyńskiego w Luboniu
    opiekun Anita Plumińska-Mieloch 
  • 13. Kacper Krasowiak (punkty: 9,533)
    Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Św. Alojzego Orione w Zduńskiej Woli
    opiekun Patrycja Murek-Wiśniewska 
  • 14. Marta Dratwa (punkty: 9,516)
    Publiczne Gimnazjum nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego w Tomaszowie Mazowieckim
    opiekun Maria Celoch 
  • 15. Karolina Siejak (punkty: 9,433)
    Gimnazjum nr 1 im. Stefana Wyszyńskiego w Luboniu
    opiekunki Anita Plumińska-Mieloch, Alina Wiatr 
  • 16. Katarzyna Łysik (punkty: 9,316)
    Gimnazjum w Niechlowie
    opiekun Gabriela Krzyżanowska 
  • 16. Natalia Winkler (punkty: 9,316)
    Publiczne Gimnazjum nr 9 im. 2 Korpusu PSZ na Zachodzie w Białymstoku
    opiekun Marzena Karolczuk 
  • 18. Tomasz Biernat (punkty: 8,899)
    Gimnazjum nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim
    opiekun Katarzyna Krupa 
  • 19. Patrycja Szymczyk (punkty: 8,800)
    Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie
    opiekun Krzysztof Fiołka 
  • 20. Michał Ołowski (punkty: 8,783)
    Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 4 w Pruszczu Gdańskim
    opiekun Artur Jendrzejewski 
  • 21. Justyna Hajnus (punkty: 8,600)
    Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu
    opiekun Maria Lewandowska 
  • 22. Mateusz Łukaszewski (punkty: 8,450)
    Publiczne Gimnazjum nr 2 im. św. Alojzego Orione w Zduńskiej Woli
    opiekun Patrycja Murek-Wiśniewska 
  • 23. Tomasz Zalewski (punkty: 8,016)
    Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Stawiskach
    opiekun Krystyna Gąsiewska 
  • 24. Rafał Kępski (punkty: 7,849)
    Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie
    opiekun Aleksander Petkiewicz 
  • 25. Aleksandra Szczygieł (punkty: 7,766)
    Gimnazjum Miejskie nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Mińsku Mazowieckim
    opiekun Barbara Szmidt 
  • 26. Bartłomiej Michna (punkty: 7,516)
    Publiczne Gimnazjum w Wysokiej
    opiekun Anna Trawka 
  • 27. Tomasz Mikos (punkty: 7,466)
    Zespół Szkolno-Przedszkolny – Gimnazjum w Libuszy
    opiekun Maria Mikos 
  • 28. Przemysław Wal (punkty: 6,799)
    Gimnazjum w Niebieszczanach
    opiekun Dorota Klecha 
  • 29. Karolina Herlender (punkty: 6,316)
    Gimnazjum nr 1 w Jaworze
    opiekun Lidia Struzik 
  • 30. Agnieszka Mazurek (punkty: 5,850)
    Gimnazjum nr 11 przy Zespole Szkół Sportowych im. Janusz Kusocińskiego w Chorzowie
    opiekun Justyna Wostal-Matysek 
  • 31. Sara Szostak (punkty: 5,416)
    Gimnazjum nr 9 im. Noblistów Polskich w Koszalinie
    opiekun Małgorzata Periżok 
  • 32. Łukasz Kania (punkty: 3,166)
    Gimnazjum w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Kłoczewie
    opiekun Teresa Polak


WYNIKI NA POZIOMIE PONADGIMNAZJALNYM


LAUREACI

  • 1. Paweł Kobusiński (punkty: 11,782)
    Liceum Ogólnokształcące nr V we Wrocławiu
    opiekun Magdalena Niczyj 
  • 2. Adrian Gaj (punkty: 11,699)
    I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie
    opiekun Marek Śliwa 
  • 3. Barbara Hunia (punkty: 10,550)
    Zespół Szkół nr 2 w Dębicy
    opiekun Anna Kościelniak 

FINALIŚCI

  • 4. Mateusz Walczak (punkty: 10,470)
    V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Toruniu
    opiekun Jacek Tymiński 
  • 5. Maria Rutkowska (punkty: 9,983)
    Zespół Szkół Ogólnokształcących, I Liceum Ogólnokształcące im. S. Konarskiego w Zambrowie
    opiekun Maria Dąbrowska 
  • 6. Remigiusz Ziarno (punkty: 9,866)
    I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie
    opiekun Marek Śliwa 
  • 7. Wiktoria Woińska (punkty: 9,783)
    II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej
    opiekun Magdalena Serafin-Przybyła 
  • 8. Marta Górowska (punkty: 9,430)
    II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu
    opiekun Tomasz Jeziorski
  • 9. Małgorzata Zwolińska (punkty: 9,200)
    XX Liceum Ogólnokształcące im. Leopolda Staffa w Krakowie
    opiekun Grzegorz Chomicki 
  • 10. Aleksander Rudziński (punkty: 8,749)
    IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lublinie
    opiekun Ireneusz Sadurski

POZOSTALI UCZESTNICY FINAŁU WG ZAJĘTYCH MIEJSC

  • 11. Adrianna Dryjańska (punkty: 8,583)
    II Liceum im. K.K. Baczyńskiego w Koninie
    opiekun Aleksandra Kudła 
  • 12. Magdalena Melaniuk (punkty: 8,432)
    I Profilowane Liceum w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 Białej Podlaskiej
    opiekun Agata Turska 
  • 13. Grzegorz Lebiecki (punkty: 8,399)
    LO w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie
    opiekun Jolanta Wadas 
  • 14. Emilia Dominiak (punkty: 8,382)
    Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące „Conradinum” XVIII LO w Gdańsku-Wrzeszczu
    opiekun Anna Bracik 
  • 15. Elżbieta Pożarycka (punkty: 8,282)
    LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Dębnie
    opiekun Joanna Sołtys
  • 16. Łukasz Pawnik (punkty: 8,190)
    Zespół Szkół Nr 4 w Stalowej Woli,
    opiekun Dorota Czerska-Pawełek 
  • 17. Paulina Kwiatkowska (punkty: 7,916)
    Zespół Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki w Namysłowie
    opiekun Tomasz Soja 
  • 18. Aleksandra Jagiełło (punkty: 7,800)
    I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu
    opiekun Aneta Smugowska 
  • 19. Mateusz Szczasiuk (punkty: 7,733)
    II Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku
    opiekun Paweł Rorat 
  • 20. Dagmara Kowalczyk (punkty: 7,716)
    XXV Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Jadwigi Zamoyskiej w Poznaniu
    opiekun Magdalena Giebel 
  • 21. Aleksandra Sobańska (punkty: 6,950)
    Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie
    opiekun Anna Bieniasz 
  • 22. Marlena Wasłowicz (punkty: 6,500)
    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie
    opiekun Aneta Rosenbaiger 
  • 23. Natalia Kruczek (punkty: 6,060)
    V LO im. Adama Asnyka w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Szczecinie
    opiekun Maciej Kopeć 
  • 23. Marcin Ryk (punkty: 6,060)
    II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej
    opiekun Magdalena Serafin-Przybyła 
  • 25. Anna Budzyńska (punkty: 6,030)
    XXV Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Jadwigi Zamoyskiej w Poznaniu
    opiekun Magdalena Giebel 
  • 26. Mateusz Brakoniecki (punkty: 5,749)
    Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy
    opiekun Teresa Hablützel
  • 27. Paulina Skorupska (punkty: 4,949)
    LO im ks. St. Staszica w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie
    opiekun Elżbieta Dąbrowska 
  • 28. Magdalena Langowska (punkty: 4,416)
    Technikum Ekonomiczne przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy
    opiekun Kinga Chmielińska

W imieniu Komisji Konkursowej:

Sekretarz Komisji Konkursowej
Katarzyna Cegieła


Przewodniczący Komisji Konkursowej
Dr hab. Jan Żaryn

 

do góry