Nawigacja

Aktualności

I Olimpiada Gier Planszowych IPN – kwalifikacje regionalne na Mazowszu – zgłoszenia do 19 stycznia 2023

Serdecznie zapraszamy na pierwszą edycję Olimpiady Gier Planszowych IPN. Do udziału w rozgrywkach zachęcamy szkoły, organizacje, kluby, biblioteki, domy kultury, nauczycieli, uczniów, dzieci, młodzież i dorosłych.

 

Garść informacji o I Olimpiadzie Gier Planszowych IPN:

W głównych miastach Polski, od października do lutego, odbywają się kwalifikacje regionalne dla całego kraju, na które zapraszamy już teraz! Najlepsi będą mogli powalczyć o medale podczas finałowych, kilkudniowych rozgrywek w Warszawie, w kwietniu 2023 r. Gracze powalczą o kilkudniowy pobyt w Warszawie z programem turniejowym, edukacyjnym i turystycznym oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników we wszystkich 6 dyscyplinach.

Olimpiada obejmuje 6 różnych dyscyplin – czyli sześć różnych gier IPN. Szkoły, placówki, biblioteki… mogą zgłosić chęć udziału we wszystkich lub wybranych przez siebie dyscyplinach (grach). Każda taka placówka może zgłosić dowolną liczbę reprezentacji uczestniczących w rozgrywkach dyscyplin olimpijskich (gier planszowych IPN) z tym, że jedna osoba może być zgłoszona tylko do JEDNEJ gry.

 

Uwaga! Do udziału w turnieju olimpijskim nie jest konieczna znajomość gier!

 

Wystarczy się zgłosić, a nasi koordynatorzy w dniu zawodów regionalnych przekażą szczegóły i objaśnią w prosty przystępny sposób, jak grać. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas rozgrywek zostaną na zawsze, podobnie jak pasja do historycznych planszówek.

Ale możesz też zapoznać się z grami już teraz. Kliknij: https://olimpiadagier.org/strefa-gier/

 

Gry do wyboru:

  • ZnajZnak – drużyny po dwóch graczy w wieku od 10 do 15 lat (roczniki 2007–2012)
  • Miś Wojtek – drużyny po dwóch graczy w wieku od 10 do 15 lat (roczniki 2007–2012)
  • Bitwa Warszawska – gracze w wieku od 14 do 20 lat (roczniki 2002–2008)
  • ORP Orzeł – gracze w wieku od 14 do 20 lat (roczniki 2002–2008)
  • Gwiaździsta Eskadra (trzy gry 303, 111 i 7) – drużyny po trzech graczy w wieku od 14 do 20 lat (roczniki 2002–2008), każdy z członków drużyny gra tylko w jedną z trzech gier lotniczych
  • Niepodległa – drużyny po czterech graczy w wieku od 14 lat (od rocznika 2008), bez limitu wieku

 

Olimpiada składa się z trzech etapów:

Eliminacje – mogą być przeprowadzane wewnętrznie przez placówki, które zgłoszą chęć udziału w rozgrywkach, po uprzednim kontakcie z koordynatorem regionalnym Olimpiady w Warszawie i na Mazowszu: Andrzej Kryński, tel. (22) 860 70 23, e-mail: andrzej.krynski@ipn.gov.pl. Kwalifikacje wewnętrzne są okazją do zapoznania się z proponowanymi planszówkami i wybrania najlepszych uczestników do udziału w kwalifikacjach regionalnych.

Kwalifikacje regionalne – dwudniowe, organizowane stacjonarnie w Warszawie w dniach 26 i 27 stycznia 2023 r. w godz. 9.00-16.00 w Centralnym Przystanku Historia IPN, ul. Marszałkowska 21/25. Wezmą w nich udział drużyny, zgłoszone poprzez formularz dostępny pod linkiem: https://olimpiadagier.org/zapisy/#formularz.

Finał I Olimpiady Gier Planszowych IPN – kilkudniowe rozgrywki finałowe z udziałem drużyn wyłonionych w kwalifikacjach regionalnych odbędą się w Warszawie w kwietniu 2023 r.

Za nami pierwsze trzy finały regionalne na Podkarpaciu, w Krakowie i we Wrocławiu. Wzięło w nich udział 657 uczestników reprezentujących 359 drużyn. Relację z pierwszych kilku finałów regionalnych znajdziecie tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=0VzcE25Z2xY

https://www.youtube.com/watch?v=LmH1V4_SVxg

https://www.youtube.com/watch?v=LMzz7zgbuDw

https://www.youtube.com/watch?v=TAuZk5rdWLw

I tutaj: Facebook: https://www.facebook.com/OlimpiadaGier

Więcej informacji i materiały oraz pomoce, samouczki jak grać, mamy na: www.olimpiadagier.org

 

Kontakt:

Andrzej Kryński

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie

tel. (22) 860 70 23

e-mail: andrzej.krynski@ipn.gov.pl

 

Organizator zastrzega sobie możliwość dokonania zmian organizacyjnych i regulaminowych, które wchodzą w życie w momencie zamieszczenia odpowiedniej informacji na stronie internetowej https://warszawa.ipn.gov.pl/ oraz przesłania tejże informacji do zgłoszonych placówek lub osób niezrzeszonych, które zgłosiły się do rozgrywki.

 

do góry