Nawigacja

Aktualności

Mazowiecki Turniej Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej – Zgłoszenia przyjmujemy do 30 listopada 2019 r.

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie po raz piąty zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego do wzięcia udziału w Mazowieckim Turnieju Debat Historycznych.

Debata oksfordzka jest aktywizującą metodą dydaktyczną, dzięki której młodzież poszerza i pogłębiania wiedzę historyczną. Tezy debat wykorzystywanych podczas Turnieju dotyczą zagadnień z najnowszej historii Polski. Udział w projekcie to również przygotowanie młodzieży  do aktywnego udziału w życiu publicznym, a także przekonanie uczestników, że logika argumentacji w debacie może być doskonałą rozrywką intelektualną. Dzięki metodzie debaty uczestnicy projektu mają możliwość nauczyć się patrzeć na zagadnienia z wielu perspektyw, samodzielnie myśleć, budować spójną i logiczną argumentację, występować publicznie, słuchać innych, brać odpowiedzialność za swoje słowa oraz szanować swoich rozmówców. 

Uczestnikom zapewniamy:

Szkolenia dla nauczycieli i młodzieży

•             merytoryczne

•             techniczne

Grupa, która wygra rozgrywki w Mazowieckim Turnieju Debat Historycznych będzie reprezentować województwo mazowieckie podczas Ogólnopolskiego Turnieju Debat Historycznych IPN.

Szkoły chętne do wzięcia udziału w Turnieju prosimy o zgłoszenia na adres ewa.dyngosz@ipn.gov.pl  do 30 listopada 2019 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie. Regionalny koordynator Ewa Dyngosz (0-22 860 70 52) odpowie na Państwa pytania.

Więcej informacji o Turnieju Debat Historycznych IPN: www.pamiec.pl/debaty

do góry