Nawigacja

Aktualności

Mazowiecki Turniej Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej – Zgłoszenia przyjmujemy do 15 marca 2021

  • 210-476831

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego do udziału w Mazowieckim Turnieju Debat Historycznych.

Debata oksfordzka jest aktywizującą metodą dydaktyczną, dzięki której młodzież poszerza i pogłębiania wiedzę historyczną. Tezy debat wykorzystywanych podczas Turnieju dotyczą zagadnień z najnowszej historii Polski. Udział w projekcie to również przygotowanie młodzieży  do aktywnego udziału w życiu publicznym, a także przekonanie uczestników, że logika argumentacji w debacie może być doskonałą rozrywką intelektualną. Dzięki metodzie debaty uczestnicy projektu mają możliwość nauczyć się patrzeć na zagadnienia z wielu perspektyw, samodzielnie myśleć, budować spójną i logiczną argumentację, występować publicznie, słuchać innych, brać odpowiedzialność za swoje słowa oraz szanować swoich rozmówców. 

Uczestnikom zapewniamy:

Szkolenia dla nauczycieli i młodzieży

•             merytoryczne

•             techniczne

Grupa, która wygra rozgrywki w Mazowieckim Turnieju Debat Historycznych będzie reprezentować województwo mazowieckie podczas Ogólnopolskiego Turnieju Debat Historycznych IPN.

Drużyny chętne do wzięcia udziału w Turnieju prosimy o wypełnienie formularzu zgłoszenia (załącznik nr 1 i 3 do regulaminu) na adres ewa.dyngosz@ipn.gov.pl  do 15 marca 2021 roku. Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie. Regionalny koordynator Ewa Dyngosz odpowie na Państwa pytania.

Więcej informacji o Turnieju Debat Historycznych IPN: https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/konkursy-i-projekty/turniej-debat-historycz

 

do góry