Nawigacja

Aktualności

„Czy inskrypcje mogą być dowodem zbrodni? – czyli o piwnicach w kamienicy przy ulicy Strzeleckiej 8” – lekcje w ramach Festiwalu Nauki – Warszawa, 21 – 23 września 2020

W dniach 18–27 września 2020 roku odbywa się 24. Festiwal Nauki w  Warszawie. W ramach festiwalu odbywają się debaty, całodniowe spotkania, spotkania dla dzieci i młodzieży, lekcje festiwalowe, spotkania weekendowe i wieczory z nauką.

W tym roku z uwagi na pandemię program wydarzenia został uszczuplony – część spotkań będzie odbywać się online.

Do Festiwalu dołączyła otwarta w lutym 2020 r. Izba Pamięci Strzelecka 8.

W dniach 21–23 września 2020 roku (poniedziałek–środa) o godz. 10.00 odbywają się tu lekcje pt. „Czy inskrypcje mogą być dowodem zbrodni? – czyli o piwnicach w kamienicy przy ulicy Strzeleckiej 8”.

Zajęcia mają charakter zamknięty. Uczestniczą w nich uczniowie ze szkół warszawskich, które wcześniej zgłosiły chęć udziału. Podczas lekcji uczniowie poznają historię kamienicy przy ulicy Strzeleckiej 8 i obejrzą inskrypcje znajdujące się na ścianach piwnic budynku. Dowiedzą się dlaczego napisy te są dowodem zbrodni. Lekcje prowadzą edukatorzy ze Strzeleckiej 8: dr Marta Milewska, Agnieszka Praga i Wojciech Popiel.

Więcej informacji na: festiwalnauki.edu.pl.

do góry