Nawigacja

Aktualności

Premiera mobilnej gry miejskiej „Obrona Płocka 1920” – Płock, 3 października 2020

W sobotę 3 października 2020 roku w Płocku odbyła się premiera edukacyjnej mobilnej gry miejskiej „Obrona Płocka 1920” opowiadającej o dzielnej postawie płocczan, którzy sto lat temu odparli atak sił bolszewickich.

Uczestnicy odbyli trasę miejskimi ulicami, placami i parkami, podążając śladami walk z 18 i 19 sierpnia 1920 r. Gra była połączeniem aktywności fizycznej, edukacji i zabawy.

Premiera miała charakter zamknięty. Wzięli w niej udział uczniowie dwóch klas Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku. Uczestnicy zostali podzieleni na trzyosobowe zespoły rywalizujące o trzy zwycięskie miejsca na podium. Rozgrywkę uświetniła obecność grupy rekonstrukcji historycznej.

Gra „Obrona Płocka 1920”, stworzona na fińską aplikację mobilną ActionTrack, przeznaczona jest dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Pragniemy aby w przyszłości była dostępna dla wszystkich zainteresowanych klas szkolnych z Płocka lub odwiedzających to miasto, a także dla harcerzy, uczestników kolonii wakacyjnych i innych zorganizowanych grup młodzieży.

Autorem gry jest Andrzej Kryński z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie.

 

 

do góry