Nawigacja

Aktualności

„Mordy polityczne w ostatniej dekadzie PRL. Przejaw siły czy słabości systemu?" – wykład online w ramach cyklu spotkań na Strzeleckiej 8 pt. „Warszawskie wędrówki z historią” – Warszawa, 19 stycznia 2021 (Retransmisja na facebooku Strzelecka 8 i IPNtv).

Zapraszamy do oglądania kolejnego wykładu w ramach cyklu: Warszawskie wędrówki z historią w Izbie Pamięci IPN Strzelecka 8.

We wtorek 19 stycznia 2021 dr hab. Patryk Pleskot z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Warszawie zaprezentuje temat „Mordy polityczne w ostatniej dekadzie PRL. Przejaw siły czy słabości systemu?"

Zjawisko morderstw politycznych towarzyszyło całej historii ludowej Polski. Reżim decydował się na likwidowanie przeciwników politycznych aż do 1989 r. włącznie. Czy jednak takie posunięcia świadczyły o sile systemu, czy może jednak o słabości? To tylko jedna z wątpliwości, jakie mnożą się w analizie tej skomplikowanej, mrocznej, ale fascynującej problematyki.

Strzelecka 8 – Izba Pamięci (IPN)

19 grudnia 2021 (wtorek), godz. 17.00

Wykład odbył się bez udziału publiczności.

Reransmisja na facebooku Strzelecka 8 i IPNtv.

Cykl „Warszawskie wędrówki z historią” organizowany jest przez Oddział IPN w Warszawie w Izbie Pamięci przy ul. Strzeleckiej 8. Spotkania odbywają się raz w miesiącu – zawsze w trzeci wtorek miesiąca.

Retransmisja

 

 

 

 

do góry