Nawigacja

Aktualności

„Przystanek Historia” w TVP Historia, odc. 43: Sztafeta pokoleń na Powązkach Wojskowych – powtórki: 12, 16 listopada 2021

Jak komuniści zlikwidowali po wojnie serce Powązek Wojskowych? Dlaczego stoją tam obok siebie dwa krzyże poświęcone ofiarom zbrodni katyńskiej? O ciekawostkach oraz niepowtarzalnym charakterze tego panteonu narodowego powiemy w najbliższym, 43. odcinku telewizyjnego „Przystanku Historia”. Zapraszamy także do zamawiania lekcji z przewodnikiem po Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Ponadto zaprezentujemy niektóre serie wydawnicze warszawskiego oddziału IPN, te naukowe, jak „Warszawa Niepokonana”, „Mazowsze i Podlasie w ogniu 1944–1956”, „Dopalanie Kresów”, jak i komiksy historyczne dla dzieci z serii „Wojenna odyseja Antka Srebrnego” oraz dla młodzieży i dorosłych z serii „W imieniu Polski Walczącej”. Przedstawimy również zapowiedź komiksu „Szary” o Antonim Hedzie z serii „Wilcze Tropy” oraz nowego cyklu komiksowego dla dzieci z serii „Aga, Adam i Hamlet na tropie tajemnic”.

Zaproponujemy blok artykułów na portalu przystanekhistoria.pl, poświęconych cmentarzom polskich żołnierzy w kraju i za granicą. Zaprosimy także do udziału w konkursie recytatorskim, poświęconym twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Premiera 43. odc. „Przystanku Historia” w TVP Historia – 11 listopada 2021 (czwartek), godz. 15.35; powtórki: TVP Historia – 12 listopada (piątek), godz. 8.10; powtórka w TVP Polonia – 16. listopada (wtorek), godz. 15.05.

 Zobacz archiwalne odcinki

do góry