Nawigacja

Aktualności

Ogólnopolski Turniej Debat Historycznych – zgłoszenia do 31 grudnia 2022

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie zaprasza uczniów szkół licealnych do udziału w VIII Turnieju Debat Historycznych IPN.

Ogólnopolski Turniej Debat Historycznych to projekt edukacyjny wykorzystujący formę debaty oksfordzkiej w edukacji historycznej. Uczniowie  poszerzają i pogłębiają wiedzę historyczną na temat ważnych problemów związanych z historią Polski XX wieku.  

Dzięki metodzie debaty oksfordzkiej mają możliwość nauczyć się: patrzeć na zagadnienia z wielu stron, samodzielnie myśleć, budować spójną i logiczną argumentację, występować publicznie, słuchać innych, brać odpowiedzialność za swoje słowa oraz szanować swoich rozmówców.

Wszystkie informacje o projekcie (m.in. zasady uczestnictwa, materiały szkoleniowe, przykłady tez debat historycznych) dostępne są na stronie projektu: Turniej Debat Historycznych.

Zainteresowanych uczniów z m. st. Warszawy oraz województwa mazowieckiego prosimy o zgłaszanie szkół w terminie do 31 grudnia 2022 r. regionalnemu koordynatorowi projektu dr Annie Marii Adamus (22 860 70 51; annamaria.adamus@ipn.gov.pl).

Prosimy o przesłanie zeskanowanego i opatrzonego podpisami Załącznika nr 1 regulaminu TDH IPN.

Regionalny Turniej Debat Historycznych odbędzie się w kwietniu 2023 r. Zwycięzcy turniejów regionalnych spotkają się w czerwcu 2023 r. na ogólnopolskim turnieju finałowym.

W przypadku ewentualnych pytań prosimy o kontakt z koordynatorem.

 

 

 

do góry