Nawigacja

Aktualności

„Trudna pamięć” – III. edycja ogólnopolskiego konkursu na scenariusz lekcji historii – na zgłoszenia i prace czekamy do 10 maja 2023

Oddziałowe Biuro Badań Historycznych IPN i Izba Pamięci Strzelecka 8 w Warszawie zapraszają do udziału w konkursie:

„Trudna pamięć” – III. edycja ogólnopolskiego konkursu na scenariusz lekcji historii dla szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowej o tematyce zbrodni komunistycznych.

Zbrodnie komunistyczne są obecnie jednym z elementów edukacji historycznej prowadzonej w polskich szkołach.  Wciąż jednak istnieje przestrzeń do tworzenia materiałów edukacyjnych o tej tematyce. Celem konkursu jest więc wyłonienie najlepszych prac konkursowych – scenariuszy lekcji historii dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych o tematyce zbrodni komunistycznych, które wejdą w skład pakietu materiałów edukacyjnych dla nauczycieli.

Prace konkursowe (w wersji papierowej i w wersji elektronicznej na nośnikach DVD/CD) wraz z formularzem zgłoszenia udziału i załącznikami należy przesłać na adres:

Oddziałowe Biuro Badań Historycznych IPN w Warszawie, pl. Krasińskich 2/4/6, 00-207 Warszawa, z dopiskiem: Konkurs „Trudna pamięć”.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz do udziału w konkursie.

Na zgłoszenia i prace czekamy do 10 maja 2023 r.

do góry