Nawigacja

Aktualności

„Nie ma niewoli, przebijać się z bronią!” Życie i działalność gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych z województwa mazowieckiego (zgłoszenia do 22 lutego 2024)

Oddziałowe Biuro Badań Historycznych IPN w Warszawie i Izba Pamięci Strzelecka 8 zapraszają uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z województwa mazowieckiego do udziału w konkursie pt. „Nie ma niewoli, przebijać się z bronią!” Życie i działalność gen. Augusta Fieldorfa „Nila”.

Celem konkursu jest popularyzacja sylwetki gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, żołnierza I Brygady Legionów, uczestnika wojny obronnej 1939 roku, twórcy i dowódcy Kedywu AK, Sybiraka zamordowanego przez komunistów w 1953 roku oraz poszerzenie wiedzy uczniów w zakresie historii XX wieku.

Zadaniem uczestników w pierwszym etapie będzie udzielenie odpowiedzi na pytania otwarte i zamknięte o tematyce związanej z życiem i działalnością gen. Fieldorfa.  W drugim – przygotowanie etiudy filmowej przedstawiającej dowolny aspekt życia i działalności gen. Fieldorfa „Nila”.

Formularz zgłoszenia udziału wraz z załącznikami należy przesłać na adres: Oddziałowe Biuro Badań Historycznych IPN w Warszawie, Pl. Krasińskich 2/4/6 00-207 Warszawa z dopiskiem - Konkurs: „Nie ma niewoli, przebijać się z bronią!” Życie i działalność gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz do udziału w konkursie.

Na zgłoszenia czekamy do 22 lutego 2024 do godziny 15.00.

do góry