Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu „Dokumentaliści zbrodni” skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych.
Konkurs miał na celu pogłębienie wiedzy młodzieży na temat zbrodni komunistycznych w Polsce. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy w formie listu, pisanego z perspektywy więźnia aresztu NKWD/WUBP przy ul. Strzeleckiej 8 – skierowanego do bliskiej osoby: męża, żony, matki, ojca, syna, córki, siostry lub brata.
Laureaci:
I miejsce – Aleksandra Kępczyńska, Liceum Ogólnokształcące im. mjra Konstantego Mikołaja Radziwiłła w Komornicy
II miejsce – Anna Loba, Liceum Ogólnokształcące im. mjra Konstantego Mikołaja Radziwiłła w Komornicy
III miejsce – Oliwia Łabanowska, Zespół Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, wrażliwość historyczną oraz wysiłek twórczy włożony w przygotowanie prac.
