Wymiki konkursu „Dokumentaliści zbrodni”

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu „Dokumentaliści zbrodni” skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Konkurs miał na celu pogłębienie wiedzy młodzieży na temat zbrodni komunistycznych w Polsce. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy w formie listu, pisanego z perspektywy więźnia aresztu NKWD/WUBP przy ul. Strzeleckiej 8 – skierowanego do bliskiej osoby: męża, żony, matki, ojca, syna, córki, siostry lub brata.

Laureaci:

I miejsce – Aleksandra Kępczyńska, Liceum Ogólnokształcące im. mjra Konstantego Mikołaja Radziwiłła w Komornicy

II miejsce – Anna Loba, Liceum Ogólnokształcące im. mjra Konstantego Mikołaja Radziwiłła w Komornicy

III miejsce – Oliwia Łabanowska, Zespół Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, wrażliwość historyczną oraz wysiłek twórczy włożony w przygotowanie prac.

 

do góry