Instytut Pamięci Narodowej - Warszawa

https://warszawa.ipn.gov.pl/waw/aktualnosci/23421,Wyklad-Magdaleny-Pietrzak-Merty-Ferdynand-Ossendowski-pisarz-podroznik-antykomun.html
25.03.2026, 09:29

Wykład Magdaleny Pietrzak-Merty „Ferdynand Ossendowski – pisarz, podróżnik, antykomunista ” i warsztaty dla gimnazjalistów „Byli za młodzi by iść do Powstania, czyli dorastanie w cieniu zakazanej legendy” – Kadzidło, 23 kwietnia 2014

23.04.2014

23 kwietnia br. w Kadzidle (w Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Kościuszki 17) odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o historii", organizowanego przez Wójta Gminy Kadzidło, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie i Gminną Bibliotekę Publiczną w Kadzidle. Tym razem Magdalena Pietrzak-Merta zaprezentowała temat „Ferdynand Ossendowski – pisarz, podróżnik, antykomunista".

Tego samego dnia w kadzidlańskim gimnazjum przy ul. Kościuszki 13 Marcin Łaszczyński z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie przeprowadził kolejne warsztaty dla gimnazjalistów „Byli za młodzi by iść do Powstania, czyli dorastanie w cieniu zakazanej legendy" w ramach cyklu „Rogate dusze. Młodzież polska wobec przełomów politycznych".  

Projekt „Rogate dusze. Młodzież polska wobec przełomów politycznych" skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie zapoznają się z postawami przyjmowanymi przez młodzież w trakcie przełomowych wydarzeń historycznych oraz uświadamiają sobie fakt, iż są trwałym składnikiem procesów historycznych i mogą te procesy świadomie kształtować.

Zapraszamy na kolejne spotkania

  • Spotkania z cyklu „Porozmawiajmy o historii" (godz. 17.15)
    21.05.2014
    „Komuniści w przedwojennej Warszawie" – dr Elżbieta Kowalczyk
  • Zajęcia w Gimnazjum (godz. 13.50)
    Warsztaty z cyklu „Rogate dusze"
    21.05.2014
    Orła WRON-a nie pokona, czyli rzeczywistość szkolna lat osiemdziesiątych