Nawigacja

Aktualności

„Historia pewnej niedźwiedzicy, czyli dzieje Baśki Murmańskiej” – zajęcia dla uczniów w ramach Przystanku Historia – Grodzisk Mazowiecki, 21 listopada 2018

W środę 21 listopada 2018 r. w Mediatece w Grodzisku Mazowieckim Edyta Gula z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie przeprowadziła zajęcia pt. „Historia pewnej niedźwiedzicy, czyli dzieje Baśki Murmańskiej”.

Warsztatye, w których wzięli udział uczniowie z klasy IV i VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Maz. odbyło się w ramach cyklicznych spotkań. Lekcja rozpoczęła się od prezentacji kilkuminutowego filmu animowanego, podczas którego Baśka Murmańska opowiadała m.in. o zaborach Polski, I wojnie światowej, odzyskaniu przez Polskę niepodległości i roli, jaką w tej sprawie odegrał marszałek Józef Piłsudski.

Prawdziwa i barwna historia Baśki Murmańskiej służy do przybliżenia historii Polski z okresu odzyskiwania niepodległości w 1918 roku. W trakcie zajęć uczniowie sami wcielili się w rolę bohaterki i tak jak ona przeżywali wydarzenia związane z pobytem w Rosji, powrotem do Polski oraz defiladą przed marszałkiem Józefem Piłsudskim.

do góry