Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

Pokaz filmu dokumentalnego „Był taki ktoś” w ramach III edycji projektu edukacyjnego pt. „Seanse w Jasnej” – Warszawa, 6 grudnia 2018

W czwartek 6 grudnia 2018 r. w Willi Jasny Dom przy ul. Świerszcza 2 w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie w ramach III edycji projektu edukacyjnego pt. „Seanse w Jasnej”, który realizowany jest przez Fundację Willa Jasny Dom i Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Podczas spotkania zaprezentowany został film dokumentalny Aliny Czerniakowskiej pt. „Był taki ktoś”. Projekcję poprzedziła prelekcja Marcina Łaszczyńskiego z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej PN w Warszawie.

Celem przedsięwzięcia „Seanse w Jasnej” jest zaprezentowanie historii aresztu śledczego Głównego Zarządu Informacji Wojska Polskiego, mieszczącego się w kamienicy położonej przy ul. Świerszcza w Warszawie (Willa „Jasny Dom”) i upamiętnienie ofiar komunistycznego reżimu.

Film „Był taki ktoś” to opowieść o Wojciechu Ziembińskim – jednym z najwybitniejszych strażników pamięci XX w., człowieku dziś niemal zapomnianym, którego bezkompromisowość i konsekwencja w walce o prawdę historyczną powinna inspirować kolejne pokolenia Polaków.

Informacje i zgłoszenia:

Marcin Łaszczyński (marcin.laszczynski@ipn.gov.pl, tel. 22 860 70 49)

Marlena Piekarska–Olszówka (piekma@yahoo.co.uk)

 

do góry