Nawigacja

Aktualności

Zajęcia edukacyjne IPN dla dzieci i młodzieży z Kazachstanu, Łotwy, Rosji i Białorusi w ramach projektu Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” – Soczewka k. Płocka, 17 lipca 2019

W środę 17 lipca 2019 w miejscowości Soczewka k. Płocka dzieci i młodzież z Kazachstanu, Łotwy, Rosji i Białorusi wzięły udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Losy Polaków deportowanych do Związku Sowieckiego w czasie II wojny światowej”, które przeprowadziła Ewa Dyngosz z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie. Warsztaty są elementem projektu „Polska jest w Tobie” realizowanego przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Podczas trzy i pół godzinnego programu zajęć odbyła się prezentacja wprowadzająca, pokaz filmu „Katyń” w reżyserii Andrzeja Wajdy i warsztaty na temat deportacji do ZSRS wraz podsumowaniem i dyskusją o filmie. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pakiet komiksów historycznych IPN z serii „Wojenna odyseja Antka Srebrnego”.

Fot. Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”

 

***

 „Polska jest w Tobie” to inicjatywa Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”, w którą zaangażowały się instytucje państwowe: Kancelaria Prezydenta, MSZ, MEN oraz inne podmioty np. Centrum Myśli Jana Pawła II.

Program pobytu w Polsce dzieci i młodzieży z Kazachstanu, Łotwy, Rosji i Białorusi (od 13 do 26 lipca 2019 r.) zakłada intensywną naukę języka polskiego (codzienne zajęcia, warsztaty, konkursy na temat polskiej kultury, historii i tradycji), zwiedzenie Warszawy oraz spotkania z przedstawicielami władz państwowych, środowiska kombatanckiego AK i Instytutu Pamięci Narodowej.

Młodzież z Rosji i Kazachstanu przedłuży swój pobyt w Polsce, aby zwiedzić Kraków i Wrocław.

 

do góry