Nawigacja

Książki – Warszawa

1920 rok – wojna światów. 1. Studia przypadków w stulecie Bitwy Warszawskiej

  • 1920 rok – wojna światów. Studia przypadków w stulecie Bitwy Warszawskiej
    1920 rok – wojna światów. Studia przypadków w stulecie Bitwy Warszawskiej

1920 rok – wojna światów. 1. Studia przypadków w stulecie Bitwy Warszawskiej, red.  Elżbieta Kowalczyk, Konrad Rokicki, Warszawa 2021, 352 s., ISBN 978-83-8229-129-2                    

Zbiór artykułów dotyczących wojny polsko-bolszewickiej ze szczególnym uwzględnieniem Bitwy Warszawskiej. Autorzy pochodzą z Polski, Ukrainy i Rosji.

Wojna stoczona z sowiecką Rosją w latach 1919–1920 przeszła do pamięci Polaków jako jedno z najważniejszych wydarzeń w historii narodu. Dzisiaj wydaje się, że dobrze znamy przebieg działań na rozległym teatrze wojny z bolszewikami. Jednak okazuje się, że konflikt polsko-sowiecki 1920 r. tylko pozornie jest dobrze opisany przez historyków. Mimo że bezpośrednio wzięły w nim udział dwie strony, to miał on odbicie w polityce zarówno krajów europejskich, jak i Stanów Zjednoczonych. Jeśli więc potraktujemy wojnę polsko-bolszewicką globalnie, przyjrzymy się konfliktowi z różnych perspektyw, otworzy się przed nami obszar tematów niezbadanych. Okazuje się, że historycy zrobili bardzo dużo, ale jeszcze nie wszystko.

Gdzie kupić publikacje:

KsięgarnieKsięgarnia internetowaOddziały IPNSprzedaż wysyłkowa

do góry