Nawigacja

Aktualności

Konkurs historyczno-plastyczny dla szkół podstawowych „Bitwa Warszawska 1920” – na prace czekamy do 31 października 2020

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie organizuje konkurs historyczno-plastyczny „Bitwa Warszawska 1920”. Do udziału zapraszamy uczniów szkół podstawowych z Warszawy i województwa mazowieckiego.

Zadaniem uczestników jest stworzenie pracy plastycznej (techniką kolażu) związanej tematycznie z Bitwą Warszawską, która była kulminacyjnym momentem wojny polsko-bolszewickiej, jednym z decydujących wydarzeń w dziejach Polski, Europy i świata.

Konkurs organizowany jest dla uczczenia przypadającej w tym roku 100. rocznicy tego przełomowego wydarzenia. Chcemy w ten sposób upowszechnić wiedzę o „Osiemnastej decydującej bitwie w dziejach świata” i oddać hołd jej uczestnikom oraz twórcom sukcesu militarnego, który zatrzymał atak bolszewików i w rezultacie zapobiegł rozprzestrzenieniu się komunistycznej rewolucji w Europie.

Prace muszą być wykonane techniką kolażu, która zezwala na formowanie kompozycji z różnych materiałów i tworzyw (gazet, tkanin, fotografii, plakatów, tekstów źródłowych, własnych tekstów, przedmiotów itp.). Mogą one być naklejane na płótno lub papier i łączone z tradycyjnymi technikami plastycznymi (np. farbą olejną, farbą akrylową, gwaszem, kredkami, ołówkiem, itp.). Elementy składające się na kolaż mogą być materiałami historycznymi i współczesnymi – decydującym kryterium powinna być tematyka pracy i spójny przekaz dotyczący prezentowanego wydarzenia historycznego. Dopuszczalne jest stworzenie fotokolażu, czyli układu elementów, w którym przeważają fotografie.

Prace prosimy nadsyłać do 31 października 2020 r. na adres mailowy: edyta.gula@ipn.gov.pl.

Fotografie wykonanych prac w formacie JPG oraz plikach nie przekraczających 3 MB należy nadsyłać w formacie załączników do e-maila. Opis pracy należy umieścić w metryczce pracy i treści e-maila.

 

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Szczegóły konkursu w załączonym regulaminie.

Koordynator: Edyta Gula edyta.gula@ipn.gov.pl; tel. (22) 860 70 47

 

do góry