Nawigacja

Aktualności

„Nur für Deutsche”. Segregacja rasowa w okupowanej Warszawie – wykład w ramach cyklu spotkań na Strzeleckiej 8 pt. „Warszawskie wędrówki z historią” – Warszawa, 19 października 2021 (Transmisja na facebooku Strzelecka 8 i IPNtv).

Zapraszamy na kolejny wykład w ramach cyklu: „Warszawskie wędrówki z historią” w Izbie Pamięci IPN Strzelecka 8.

We wtorek 19 października 2021 r. dr Konrad Rokicki z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Warszawie zaprezentuje temat:  „Nur für Deutsche”. Segregacja rasowa w okupowanej Warszawie.

Historyk opowie o systemie segregacji rasowej, jej podstawach prawnych i zasięgu. Scharakteryzuje też miejsca i obszary segregacji. Przywoła występujące w literaturze opisy sytuacji wykluczenia ze względu na narodowość. Oddzielnym, interesującym zjawiskiem, które omówi dr Rokicki będzie nieprzestrzeganie przepisów segregacyjnych – zarówno przez Polaków i Żydów, jak i przez Niemców.

Cykl „Warszawskie wędrówki z historią” organizowany jest przez Oddział IPN w Warszawie w Izbie Pamięci przy ul. Strzeleckiej 8. Spotkania odbywają się raz w miesiącu – zawsze w trzeci wtorek miesiąca.

Kolejne spotkanie:

16 listopada 2021 – „Masoneria warszawska 1910-1961” Tomasz Krok (IPN Warszawa)

 

 

do góry