Nawigacja

Aktualności

Seminarium dla nauczycieli w ramach akcji BohaterON w Twojej szkole! – Warszawa

Historycy z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie – Marcin Łaszczyński i Andrzej Kryński – włączyli się w organizację części terenowej kilkudniowego seminarium nauczycielskiego, przygotowanego przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Fundację Sensoria w ramach akcji BohaterON w Twojej szkole! 8 października 2021 r. nauczyciele odwiedzili Muzeum Więzienia Pawiak oraz Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie. W ramach Dni Pamięci Pawiaka uczestnicy wysłuchali wykładu Zygmunta Walkowskiego „Pawiak na niemieckich zdjęciach lotniczych” oraz programu artystyczno-historycznego „Jesteśmy tu na chwilę” (reż. M. Reif).

Po południu Marcin Łaszczyński oprowadził uczestników seminarium po Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach, podążając śladami wielu decydujących momentów w historii Polski, której bohaterowie spoczywają na tej nekropolii.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku

do góry