Nawigacja

Aktualności

Otwarcie wystawy elementarnej „Stan wojenny 1981-1983” – Warszawa Włochy, 12 grudnia 2021

W niedzielę 12 grudnia 2021 r. Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie wspólnie z Fundacją Willa Jasny Dom otworzył wystawę „Stan wojenny 1981-1983”.

W tematykę wydarzeń z 13 grudnia '81 wprowadził zgromadzonych Marcin Łaszczyński z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie. Miłym akcentem ze strony historyka było podarowanie uczestnikom wydarzenia repliki cegiełki przeznaczonej na fundusz pomocy dla więźniów politycznych i ich rodzin.

Ekspozycja przez najbliższe tygodnie będzie dostępna w dzielnicy m.st. Warszawy Włochy, róg ul. Świerszcza 2 i Cienistej.

Zapraszamy!

 

Wystawa elementarna, przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji w Katowicach we współpracy ze Śląskim Centrum Wolności i Solidarności, prezentuje podstawowe informacje dotyczące okresu stanu wojennego w PRL.

Fotografie pochodzą ze zbiorów krajowych i zagranicznych, m.in.: Archiwum Confédération française démocratique du travail, Ośrodka Pamięć i Przyszłość, Ośrodka KARTA, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności oraz Archiwum IPN.

autorzy: Karol Chwastek, Magdalena Duber, Michał Miwa-Młot
konsultacja merytoryczna: dr Jarosław Neja
koncepcja graficzna serii: Aleksandra Kaiper-Miszułowicz
opracowanie graficzne: Aleksandra Korol-Chudy
recenzja: dr hab. Filip Musiał, dr Grzegorz Majchrzak

Materiały do wystawy

Wystawa do pobrania

do góry