Nawigacja

Aktualności

PRAPREMIERA gry „W imieniu Rzeczypospolitej. Akcje Kedywu Armii Krajowej w okupowanej Warszawie” na aplikację mobilną na smartfony.

Harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, uczestnicy organizowanego w 80. rocznicę akcji pod Arsenałem rajdu, wezmą udział w przedpremierowej rozgrywce. Od soboty 18 marca 2023 r. do czwartku 16 marca 2023 r. sprawdzą swoją wiedzę w stacjonarnej grze mobilnej „W imieniu Rzeczypospolitej. Akcje Kedywu Armii Krajowej w okupowanej Warszawie”, przygotowanej na darmową aplikację ActionTrack przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie.

OPIS GRY:

W okupowanej przez Niemców stolicy Kedyw Komendy Głównej Armii Krajowej i Kedyw Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej przeprowadziły w sumie kilkaset różnego rodzaju akcji sabotażowych, dywersyjnych i likwidacyjnych. Uczestnicy gry poznają kilka z nich – wybranych zarówno spośród tych najsłynniejszych, jak i mniej znanych. Przed przystąpieniem do rozgrywki zachęcamy uczestników do zapoznania się z poniższymi opisami akcji, które stanowią podstawę pytań i zadań zawartych w aplikacji.

UWAGA: Opisy akcji nie mogą w żadnym wypadku stanowić samodzielnego materiału edukacyjnego, gdyż zawierają celowo pominięte szczegóły wydarzeń, które to uczestnicy rozgrywki będą poznawać dopiero realizując kolejne zadania w prezentowanej grze.

Oficjalna premiera gry 24 marca 2023 r. na stronie https://warszawa.ipn.gov.pl/

Autorem gry jest Andrzej Kryński, historyk z OBEN IPN w Warszawie.

do góry