Nawigacja

Aktualności

„Wiosenny spacer po Powązkach Wojskowych” – Warszawa, 20 maja 2023

W minioną sobotę 20 maja 2023 r. razem z Żoliborską Biblioteką Publiczną zorganizowaliśmy „Wiosenny spacer po Powązkach Wojskowych”.

Ta historyczna wędrówka poświęcony była tym,  którzy walczyli o niepodległa Polskę – począwszy od powstańców listopadowych i styczniowych, a na zakopanych w dołach niepamięci Kwatery „Ł’ kończąc.

Uczestnicy mieli okazję do chwili zadumy nad grobami bohaterów, mogli dowiedzieć się o ich determinacji w walce o wolność .

Przewodnik Marcin Łaszczyński z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie zaprezentował wiele ciekawostek i przybliżył niepowtarzalny charakter panteonu narodowego jakim jest Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

Jeśli zainteresowani są Państwo takim rodzajem lekcji historii, prosimy o kontakt z Marcinem Łaszczyńskim (marcin.laszczyński@ipn.gov.pl)

Zajęcia są tematycznie związane z bohaterami wojny polsko-bolszewickiej, Kamieni na szaniec, powstania warszawskiego, ofiarami represji systemu komunistycznego i Żołnierzami Wyklętymi pogrzebanymi na tzw. Łączce.

do góry