3 listopada 2023 r. Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie pozytywnie zaopiniowało ukończenie prac remontowych na cmentarzu Północnym w Warszawie na grobie ppor. Genowefy Kułakowskiej, służącej jako pielęgniarka w Wojsku Polskim w Służbie Pomocniczej I Armii Sztabu Głównego, żołnierza Armii Krajowej, uczestniczki Powstania Warszawskiego.
Remont nagrobka w całości sfinansowany przez Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.
Genowefa Kułakowska 1901–1979
W chwili wybuchu II Wojny Światowej Genowefa Kułakowska pracowała jako pielęgniarka w Wojskowym Szpitalu Okręgowym przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie. Kiedy 10 września.1939 r. szpital został zbombardowany, wzięła udział w ratowaniu i przenoszeniu rannych. Po ewakuacji szpitala do gmachu Uniwersytetu Warszawskiego pracowała na bloku pierwszym jako instrumentariuszka. W późniejszych latach okupacji, działała w punkcie wojennym.
W czasie Powstania Warszawskiego brała czynny udział w ratowaniu rannych żołnierzy i ludności cywilnej. Z narażeniem życia, czołgając się pod obstrzałem kul, zakładała opatrunki. Zbierała żywność i bieliznę dla rannych. Przekradając się przez barykady ratowała niemowlęta i starsze dzieci od śmierci głodowej donosząc im zdobyte racje żywności.
Po wojnie zgłosiła się ochotniczo do Ludowego Wojska Polskiego i pracowała w Ambulatorium Sztabu Generalnego w Warszawie, a później w departamencie służby zdrowia MON.