Nawigacja

Aktualności

Przedstawicie warszawskiego Oddziału IPN wzięli udział w oficjalnych obchodach 74. rocznicy Powstania Warszawskiego – Warszawa, 1–5 sierpnia 2018

W środę 1 sierpnia br. oficjalne obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą podpisanie rozkazu rozpoczęcia Powstania przez płk. Antoniego Chruściela „Montera” (dowódcy Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej). W uroczystości wziął udział przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej Marcin Łaszczyński z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie.

Pracownicy Edukacji warszawskiego Oddziału IPN (Marcin Łaszczyński i Ewa Dyngosz) uczestniczyli również w uroczystości przy pomniku „Mokotów Walczący - 1944" w Parku Dreszera, gdzie w imieniu Instytutu złożyli kwiaty, a następnie przeszli w „Marszu Mokotowa” ul. Puławską do ul. Dworkowej na Mokotowie.

Godzinę „W” uczcili także w oficjalnych uroczystościach przy pomniku Gloria Victis na Wojskowych Powązkach, a następnie o godz. 17.30 złożyli kwiaty w kwaterze pułku AK „Baszta”.

Natomiast w niedzielę 5 sierpnia br. pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie (Ewa Dyngosz, Edyta Gula i Marcin Łaszczyński) wzięli udział w Marszu Pamięci na warszawskiej Woli, upamiętniającym mieszkańców tej dzielnicy, zamordowanych przez Niemców w sierpniu 1944 roku. Marsz wyruszył ze skweru u zbiegu al. „Solidarności" i ul. Leszno, na którym stoi pomnik 50 tys. ofiar tamtej zbrodni, a zakończył się w alei głównej parku Powstańców Warszawy (Cmentarza Wolskiego i Cmentarza Powstańców Warszawy).

do góry