Nawigacja

Aktualności

Warsztaty edukacyjne o stanie wojennym dla młodzieży – Ostrów Mazowiecka, 13 grudnia 2019

W 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce młodzież szkolna z Ostrowi Mazowieckiej wzięła udział w dwóch warsztatach edukacyjnych „Stan wojenny. 13 grudnia 1981–22 lipca 1983”. Zajęcia przeprowadził Andrzej Kryński, historyk z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie.

Uczniowie poznali historię trudnych dla polskiego społeczeństwa lat 1981–1983. Zajęcia składały się z dwóch części. Pierwsza z nich miała charakter teoretycznego wprowadzenia. W jej ramach młodzież wysłuchała wykładu połączonego z prezentacją multimedialną oraz obejrzała dwa krótkie fragmenty filmów dokumentalnych, wyprodukowanych przez IPN. Druga część warsztatów miała formę pracy w grupach, angażując uczniów do wykonania własnych plakatów ukazujących rzeczywistość stanu wojennego. Młodzież, bazując na przygotowanych przez prowadzącego materiałach, wykazała się pomysłowością i zaangażowaniem. Następnie uczniowie zaprezentowali i omówili wykonane przez siebie prace.

Młodzież otrzymała od Oddziału IPN w Warszawie pamiątkowe zeszyty.

Warsztaty zrealizowano w ramach Przystanku Historia w Ostrowi Mazowieckiej we współpracy z Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej.

Fot. Andrzej Kryński (IPN)

do góry