Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Konkursy historyczne

Konkurs Edukacyjny „Drogi Pamięci” – III edycja

Event Name Konkurs Edukacyjny „Drogi Pamięci” – III edycja
Start Date 17th Jan 2013 9:17am
End Date 17th Jan 2013 9:17am
Duration N/A
Description

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie edukacyjnym organizowanym przez Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Tegoroczna, trzecia edycja, nosi tytuł „Jan Paweł II – Pielgrzym”.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, indywidualnie i w zespołach liczących nie więcej niż 5 osób. Uczestnicy  indywidualni oraz zespoły powinny posiadać pełnoletniego opiekuna (np. nauczyciela, rodzica, księdza).

Zadaniem uczestników będzie przygotowanie pracy  na temat pielgrzymek Jana Pawła II do Polski w latach: 1979, 1983 i 1987 oraz śladów tych wizyt w miejscach ich zamieszczania oraz środowiskach lokalnych. Forma pracy jest dowolna. Może ona mieć charakter pisemny (np. esej, zbiór wywiadów, rozprawka), audiowizualny (film, słuchowisko) lub być prezentacją multimedialną.

O chęci udziału w  konkursie prosimy poinformować nas do dnia 1 marca 2013 r. pisząc na adres :

konkurs@muzeumjp2.pl

lub dzwoniąc pod numer telefonu : 0 883 343 047 – Michał Karpowicz

Prace przyjmować będziemy do 19 kwietnia 2013 r. Ogłoszenie wyników jest planowane na 14 czerwca 2013 r.

Spośród nadesłanych prac  jury wybierze 3 najlepsze (osobno w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych), które zostaną nagrodzone. 

Zapraszamy!

Pliki do pobrania

do góry