Nawigacja

Aktualności

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 1 marca 2019

Inicjatywy Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

27 lutego

  • Warszawa – uroczystości organizowane pod willą „Jasny Dom” przy ul. Świerszcza 2 z udziałem wiceprezesa IPN dr. hab. Krzysztofa Szwagrzyka (dawna siedziba Głównego Zarządu Informacji Naczelnego Dowództwa Ludowego Wojska Polskiego), wykład Marcina Łaszczyńskiego (OBEN IPN w Warszawie)

1 marca

2 marca

3 marca

  • Pułtusk – uroczystości w Domu Polonii – wykład dr. Dariusza Gałaszewskiego na temat żołnierzy wyklętych i pokaz filmów „Z archiwum IPN”

11 marca

  • Warszawa – warsztaty edukacyjne na Powązkach Wojskowych pt. „Kwatera Ł – pogrzebana pamięć ” – prowadzenie: Marcin Łaszczyński (OBEN IPN w Warszawie)

13 marca

1 marca – 31 marca – prezentacje wystaw:

marzecpakiet edukacyjny „Także myśl była bronią. Antykomunistyczne podziemie poakowskie o sobie i innych” (wybór tekstów: dr Tomasz Łabuszewski i dr Kazimierz Krajewski)

kwiecień – trzydniowa akcja edukacyjna  i kampania informacyjna „To nie było wyzwolenie”, organizowana przez Wydział Notacji i Opracowań Multimedialnych IPN i Oddział IPN w Warszawie. W ramach akcji odbędą się spacery edukacyjne dla dzieci i młodzieży, dziennikarzy, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych (będzie to oprowadzanie po miejscach związanych z terrorem komunistycznym na Pradze i zejście do piwnic przy ul. Strzeleckiej).

 

do góry