Nawigacja

Aktualności

Szkolenie dla uczestników Turnieju Debat Historycznych IPN – Warszawa, 28–29 kwietnia 2021

  • Jan-Piosik

W dniach 28–29 kwietnia 2021 roku odbyło się pierwsze szkolenie dla uczestników Turnieju Debat Historycznych IPN. W tym roku ze względu na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa spotkanie odbyło się online. 

Szkolenie poprowadził Jan Piosik z Fundacji Projekty Edukacyjne. Podczas spotkania uczestnicy poznali zasady debaty oxfordzkiej oraz szczegółowe założenia tego projektu. Ponadto dowiedzieli się jak przygotować się do debaty, czym są i jak dobierać argumenty oraz jak mówić by publiczność zapamiętała wystąpienie. Na zakończenie została przeprowadzona próbna debata.

W tegorocznej edycji projektu bierze udział 9 szkół. Cieszymy się, że pomimo trudnej sytuacji pandemicznej do udziału zgłosiły się drużyny z następujących szkół:

  • II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego w Warszawie
  • IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie
  • CXIX Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kuronia w Warszawie
  • Liceum Ogólnokształcące im. Sióstr Nazaretanek w Warszawie
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Małachowskiego w Płocku
  • LXXXIII Liceum Ogólnokształcące im. Emiliana Konopczyńskiego w Warszawie
  • III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Warszawie
  • Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Płocku
  • Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko w Legionowie

Informacja o prowadzącym spotkanie:

Jan Piosik– prezes Fundacji „Projekty Edukacyjne”, trener wystąpień publicznych i autor poradników dla nauczycieli, juror turniejów debat, członek Komitetu Organizacyjnego Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Debatuje od 15 lat, od 8 lat realizuje projekty i szkolenia rozwijające kompetencje komunikacyjne. Jest twórcą i pomysłodawcą wielu turniejów debat (m.in., Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich), ekspertem w zakresie pracy metodą debaty oksfordzkiej. Zaraził pasją debatowania setki uczniów, studentów i nauczycieli. W ramach projektów z zakresu debaty oksfordzkiej i wystąpień publicznych współpracował między innymi z: Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, siecią Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej, Instytutem Pamięci Narodowej, Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji,Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej, Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Urzędem Miasta Poznania, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Krakowskim Stowarzyszeniem Mówców. Koordynator Poznańskiej Ligi Debat.

Kolejnym etapem w przygotowaniu debatantów do turnieju będą wykłady wokół tez, które odbędą się 13 maja.

Regionalny Turniej Debat Historycznych odbędzie się 25 maja.

 

do góry