Nawigacja

Aktualności

Warsztaty dla uczestników konkursu „Policjanci w służbie historii” oraz „Żołnierze w służbie historii” – Warszawa, 13 maja 2022

  • IMG_1116
  • IMG_1119
  • IMG_1125
  • IMG_1128
  • IMG_1129
  • IMG_1130

W piątek 13 maja br. w Centralnym Przystanku Historia Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie edukatorzy z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie wraz z policjantami z Gabinetu Komendanta Głównego Policji zorganizowali warsztaty dla uczniów klas mundurowych z Mazowsza – uczestników konkursu „Policjanci w służbie historii” oraz „Żołnierze w służbie historii”.

Tematem zajęć było śledztwo katyńskie oraz losy funkcjonariuszy Policji Państwowej po wybuchu II wojny światowej. Edukatorzy przeprowadzili też warsztaty filmowe. W zajęciach wzięło udział ponad czterdziestu uczniów wraz z opiekunami. 


Konkursy są adresowane do uczniów klas o profilu mundurowym (np. wojskowym, policyjnym, straży pożarnej i innym) w liceum lub technikum w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Komendą Główną Policji i Ministerstwem Obrony Narodowej. Ich celem jest zainteresowanie młodzieży najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji i oręża polskiego w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego.
W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywają miejsca pamięci związane z historią Policji i Wojska Polskiego, sylwetki bohaterów, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom a następnie przekazują zdobytą wiedzę w lokalnej społeczności. 

 

do góry